Kultūras stunda (1998-03-22)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(4)
(0)
(1)
Embed button

Saistītās epizodes:

Sižetos: Ar jautājumu svētdienā- kas veido Latvijas tēlu; izsakās dažādi cilvēki, jaunie mākslinieki J. Rozentāla mākslas skolā. Latvijas tēls zīmējumos. Skatītāju vēstuļu apskats * Zviedrijas komandējuma piezīmes; vēstniecība, vēstniecības bibliotēka. Ciemos pie Verinu ģimenes, saruna arī par A. Nesaules grāmatu " Sieviete dzintarā". Saruna ar Latvijas vēstnieku Zviedrijā Jāni Dripi. Arhitektūras muzejs; eksponāti, projektu maketi. Stāsta arhitekts Jānis Lejnieks * Hanzas laiks. Brīvības piemineklis gaida restaurāciju. Brāļu kapi; skulptūras, sienas, vārti. Sarunājas Ojārs Spārītis un tēlnieks Oskars Mikāns. Par restaurācijas nepieciešamību stāsta Rīgas Brāļu kapu pārvaldes direktors Eižens Upmanis, Rīgas Brāļu kapu pārvaldes galvenais arhitekts Raimonds Aide. Allažu šūnakmens krātuve, šūnakmens no citām valstīm. Stāsta ģeoloģe Sarmīte Kondratjeva. Par ārējās vides iedarbību uz pieminekļiem stāsta Igors Daņilāns, LU ģeoloģijas muzeja vadītāja Vija Hodireva. Šūnakmeņu veidojumi pie " Jaunzemu" mājām, stāsta māju saimnieks Imants Lūsis * konkurss skatītājiem. Jautājumus uzdod ģeoloģe S. Kondratjeva * Piedzīvojumu meklētāji. Dzīve Lestenē, skola, muiža, Lestenes baznīca; ārpuse, iekšpuse. Stāsta Tukuma raj. kultūras pieminekļu inspektors Vitolds Mašnovskis, Lestenes pagasta padomes priekšsēdētāja Dzintra Mihailova, Lestenes pamatskolas direktore Dzintra Mahoņina. Lestenes Brāļu kapi, projekti kapu iekārtošanai, stāsta Brāļu kapu komitejas priekšsēdētājs Eižens Upmanis. Senas mājas " Ābeles", dzimtas liktenis. Stāsta Aleta Kāle * H. Džibrāna grāmata " Pravietis", stāsta tulkotājs Raimonds Auškāps. * Raid. izmantoti Valsts kinofotofono dokumentu arhīva materiāli un V. Mašnovska personīgā arhīva materiāli

  • Ētera datumi: 1998-03-22; 1998-03-26
  • Hronometrāža: 0:59:08
  • Piedalās: Dripe Jānis, Auškāps Raimonds, Lauva Ārija, Verins Larss, Verina Astrida, Bērziņa Verēna, Spārītis Ojārs, Mikāns Oskars, Aide Raimonds, Upmanis Eižens, Kondratjeva Sarmīte, Daņilāns Igors, Hodireva Vija, Lūsis Imants, Lejnieks Jānis, Mašnovskis Vitolds, Mihailova Dzintra, Mahoņina Dzintra, Kāle Aleta( Kāle Anete)
  • Režisors: Kokars Ivars
  • Redaktors: Lauva Ārija, Bērziņa Verēna, Eglīte Lilita
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Kultūras stunda

  • PIEEJAMAS: 82 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 22 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,1 (8)
Uz epizožu sarakstu

Raidījumu “Kultūras stunda” veido divas radošās grupas. Pirmajā līdzdarbojas Sarmīte Sīle un Karina Geikina, bet otrajā - Lilita Eglīte, Ārija Lauva, Verēna Bērziņa un Ivars Kokars.

Katram raidījumam ir atsevišķa tēma. Pirmā raidījuma motīvs un koptēma ir krēsls un domājot par to, kāpēc par pirmo tēmu izvēlējās tieši krēslu, viena no raidījuma veidotājām - Verēna Bērziņa stāsta: “Šobrīd krēsla tēma ir ļoti aktuāla. Dzīve ir ļoti svarīgi, ar kādu kultūras un intelekta bagāžu mēs uz krēsla sēžamies vai gribam sēdēt. Šodien ir tāds laiks: ko tikai cilvēks nav gatavs darīt, lai tikai tiktu pie krēsla. Es domāju, ka krēsls šobrīd ir tas, kas mums visiem ir uz mēles. Krēsls ir nopietna un liela lieta, kas top ar cilvēka rokām, viņa fizisko un garīgo enerģiju. Vēl būs maza etīdīte - krēsls ar biogrāfiju. Katram krēslam taču ir sava biogrāfija, bet viena lieta ir sēdētāja biogrāfija, otra - kas šo krēslu ir uztaisījis. Tas ir vesels laikmets. Tas ir ārkārtīgi sarežģīts un smalks roku darbs - uztaisīt krēslu. Uzsēsties tajā ir daudz vieglāk.”

Avoti:

Bērziņa, Verēna  "Kultūras stunda" : [Saruna ar Latvijas TV raidījuma "Kultūras stunda" veidotājām V.Bērziņu, L.Eglīti, Ā.Lauvu] / Verēna Bērziņa, Lilita Eglīte, Ārija Lauva.  Rīgas Viļņi+, 1997, Nr. 37 5., 39.lpp.