Tāda ir dzīve (2007-05-18)

Pieejams publiskajās bibliotēkās

Novērtēt:

(0)
(0)
(0)
Embed button

Saistītās epizodes:

Diskusija studijā. Tēma: " melnā" arheoloģija, dārgumu meklētāju izpostītās vietas. Diskusiju vada žurnāliste Līga Puriņa, piedalās noslēpto vērtību eksperts Andris Ruģēns, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, " melnie arheologi" Andris Pupiņš, Ingus Zaharčenoks, hidroarheologs, Jūrmalas pilsētas muzeja zemūdens arheoloģijas centra vadītājs ( redzami atradumi) Sižets: Ziemassvētku kaujas, par atradumiem stāsta Ziemassvētku kauju muzeja vadītājs Dagnis Dedumietis; Senie kapulauki Ciemupē. Stāsta Ogres muzeja speciālists Arno Smiltnieks / Izmantoti kioarhīva kadri, fragm. no filmas " Keep smiling"( rež. Saulītis A.)

  • Ētera datumi: 2007-05-18; 2007-07-16
  • Hronometrāža: 0:26:53
  • Piedalās: Puriņa Līga, Ruģēns Andris, Zemītis Guntis, Pupiņš Andris, Dedumietis Dagnis, Rains Voldemārs, Smiltnieks Arno
  • Producents: Dumpe Daina
  • Režisors: Lēmanis Guntis
  • Redaktors: Zevjnieks Lauris
  • Atskaņojams: tikai bibliotēkās
  • Trešo pušu autortiesības: Ir
Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Tāda ir dzīve

  • PIEEJAMAS: 247 epizodes
  • KOPĀ SKATĪTAS: 647 reizes
  • VIDĒJAIS VĒRTĒJUMS: 4,5 (19)
Uz epizožu sarakstu

Kāda ir mūsu dzīve - to savā raidījumā “Tāda ir dzīve” skatītājiem rāda un skaidro LTV žurnāliste Līga Puriņa. Atceroties, kāds raidījums savā struktūrā izskatījās pirmsākumos, Līga Puriņa saka: “Mūsu ideja bija parādīt starpību starp to, kā cilvēki dzīvojuši, ko darījuši, kā jutušies, ko domājuši pirms  10, 15, 20 gadiem, kad tapa kāda konkrēta teātra izrāde, un kas ar cilvēkiem, kuri tās iestudēšanā piedalījās, kā arī ar sabiedrību notiek šodien. Ar laiku pirmais raidījuma uzstādījums transformējās - sākām priekšplānā izvirzīt iztirzājamas tēmas, tad pievērsāmies konkrētiem cilvēkiem. Raidījums, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs un laika gaitā mainās. Tomēr pamatā ilgus gadus balstījāmies uz aktieru bāzes.”

Vēlāk raidījums piedzīvoja pārmaiņas, novēršoties no teātra pasaules un tās personībām un priekšplānā izvirzot bieži ar mākslu nesaistītus cilvēkus. Raidījuma vadītāja paskaidro, kāpēc tā noticis: “Ļoti daudzi raidījumi iztirzā konkrētas tēmas, lai gan, kad mēs to sākām darīt, bijām gandrīz vienīgie. Mums vajadzēja mainīties, jo vairāk tāpēc, ka nebija pat vairs tēmu, par kurām raidījumā nebūtu runājuši. Arī aktieru Latvijā ir tik, cik ir, taču visa dzīve uz viņiem nebalstās. Tagad raidījumā nerunājam par problēmām un tēmām, bet pievēršamies tikai cilvēkiem. Izvēloties divus sabierībā pazīstamus ļaudis, kuri bieži savā starpā pat nav pazīstami, cenšamies viņus parādīt kā personības. Piemēram, uz Neatkarības dienu runājām ar Sandru Kalnieti un Ivaru Poikānu - abiem ir sava veida loma neatkarības atgūšanā. Citā raidījumā pāris bija Aurēlija Anužīte un Māris Bišofs - cilvēki, kuri devušies laimes meklējumos uz svešām zemēm. Katram raidījumam apakšā ir tēma, tomēr tā nav noteicošā. Personības vienojošais atnāk pats no sevis.”

Avoti:

Puriņa, Līga.  Kāpēc Līga Puriņa izjūt lielāku realitāti : [saruna ar Latvijas TV žurnālisti, raidījuma "Tāda ir dzīve" vad.] / Līga Puriņa ; pierakst. Lolita Roze.  Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai Piel. "Atpūta. TV" ; Nr.33, Nr.192 (2005, 19.aug.), 17., 21.lpp.